Pressiteade
Tartu Loomemajanduskeskus
3.11.2023

Kohvikus Spargel on avatud Tiina Androni näitus “Kuju saanud mõtted”

Alates 26. oktoobrist on Tartus kohvik-restoranis Spargel, mis asub Kalevi tänaval, avatud tunnustatud nahadisaineri Tiina Androni näitus “Kuju saanud mõtted”.

Näituselt leiab autori erinevavaid töid, sealhulgas materjalide taaskasutusprojektide jäädvustusi. Kunstnikku on alati köitnud esemete korduvkasutamine ja uuele ringile aitamine.

“Vormide ja värvidega mäng on mind alati paelunud, andes vabaduse katsetada oma loomingus erinevate geomeetriliste kujunditega. Ideid, nagu ikka, on sageli rohkem kui lõpliku kuju saanud mõtteid. Algmõte, edasiarendused, maketeerimised ning prototüüpimised vormuvad lõpuks erinevateks esemeteks,” selgitab Andron väljapaneku ülesehitust ja ideed.

Teoste kaasautoriteks on fotograafid Are Tralla, Heikki Leis, Madis Palm, Maria Kilk, Rene Türk, Signe Milkov, Simo Reinvald ja Tartu Kunstikoolist Keit Käsnar ja Olya Dmitrijeva.

“Vaadates näituse jaoks varem tehtud pilte oma erinevatest töödest ja projektidest, tundsin, et need on küll minu loodud esemed, aga edasise pildikeele ning hetkeemotsiooni autorid on olnud fotograafid, kellega mul olnud tore koostööd teha.”

Tiina Andron on pika ettevõtluskogemusega nahadisainer, kes lisaks disaineritööle juhendab Kõrgemas Kunstikoolis Pallas nahadisaini tudengeid, juhib Tartu LMK disainipoodi HOPP DISAIN ning on mitmete disainiürituste eestvedaja. Tiina on ANDRON kaubamärgi asutaja ja looja. Tema disainitud kollektsioonide aksessuaarid on kodu leidnud eri maailma otstes. Kunstniku stuudio asub Tartus Antoniuse õues, Lutsu 5 aadressil.

Näitus jääb avatuks 26. jaanuarini.

Näituse plakat Lii Tõnisson ja fotode autor Maria Kilk:

https://drive.google.com/drive/folders/1-posgLZzc8KezFtEJS6xjVmvqi3bCHy_?usp=sharing


Rohkem infot:
Tiina Andron
tiinaandron@gmail.com
5285574